English
Etkinlikler
Basından Seçmeler
Medyada İDD
Makale ve Şiir
Sponsorlar
Banka Hesaplar?></a></td>
	</tr>	
	<tr>
		<td align= Video Galeri
Resim Galerisi
Konuk Defteri
Linkler
İletişim
Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
Etkinlikler
108 STK, ’Demokratik özerklik’ karşıtı ortak açıklama yaptı
20.07.2011 - 14:41

"Hepimiz Türkiyeliyiz!"

108 STK, ’Demokratik özerklik’ karşıtı ortak açıklama yaptı

19 Temmuz 2011 Salı, 15:54:51
"Hepimiz Türkiyeliyiz!"
 
 

Adıyaman’da 108 sivil toplum kuruluşu, Diyarbakır’da Demokratik Toplum Kongresi tarafından deklare edilen ’Demokratik Özerklik ’ ilanının, PKK/BDP çizgisi dışındaki Kürtlerin kararlarını yansıtmadığını açıkladılar.

Adıyaman’daki STK ’lar yaptıkları ortak basın açıklamasıyla DTK tarafından yapılan ’Demokratik Özerklik ’ ilanına sert tepki gösterdiler. Adıyaman’da 108 STK ’nın ortak imzasını taşıyan basın açıklaması düzenlenen basın toplantısıyla deklare edildi. Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısına çok sayıda STK temsilcisi katılırken, basın açıklamasını STK ’lar adına Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Gaffari İzci okudu.

Gaffari İzci , DTK tarafından deklare edilen kararın tek taraflı bir karar olduğunu belirterek, "PKK/BDP çizgisi dışındaki Kürtlerin kararlarını yansıtmamaktadır. Jakoben bir yaklaşım taşımaktadır. Anti demokratik ve dayatmacıdır. Sorunları birlikte konuşmak, ve bir arada yaşamayı öne almak yerine çatışma, ayrışma ve iletişimsizliği yansıtmaktadır. 13 askerimizin şehit edilmesi ve demokratik özerklik ilanı arasında çözüme giden yolu tıkamak noktasında bir işbirliği olduğunu düşünüyoruz" dedi.
Yapılan açıklamasının düşündürücü olduğuna işaret eden İzci, "Toplumsal bir mutabakatla yeni bir anayasa hazırlığı öncesinde, hakların koruma altına alınacağı, özgürlüklerin genişletileceği, bir arada özgürce ve kardeşce yaşamaya dair umutlarımızın arttığı bir dönemde alınan bu kararla yeni anayasa sürecinin akamete uğrayabileceği kaygısı taşıyoruz.Konunun çözüm yeri meclistir. Ülkemizde yaşayan herkesi ilgilendiren bir konuda, kendi dışındakileri hiçe sayarak bir karar alınmasını saygısızlık, demokrasi geleceğimiz açısından da kaygı verici buluyoruz" şeklinde konuştu.

Yapılan basın açıklamasına Adıyaman Barosu Kahta Temsilciliği, Adıyaman Gazeteciler Derneği, Adıyaman Girişim Grubu, Adıyaman Hukukçular Derneği, Adıyaman İnsani Yardım Derneği, Adıyaman Kadın Girişimciler Derneği, Adıyaman Sanayici ve İş Adamları Derneği, Adıyaman Tabipler Odası, Adıyaman Üniversitesi’ne Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Adıyaman Ziraat Odası, AKİV, Altınoluk Dergisi, Anadolu Engelliler Derneği, Anadolu Gençlik Derneği, ASKON, Adıyaman Ayakkabıcılar Odası, Adıyaman Bakkallar Odası, Bayındır Memur-Sen, Bem Bir-Sen, Besni Anadolu Sakatlar Derneği, Besni Çomaklılar Derneği, Besni Esnaf ve Sanatkarlar Derneği, Besni Güneydoğu Tarım Sanayi ve Kültür Koordinasyon Derneği, Besni İmam Hatip Mezunlar Derneği, Besni Köseceli Köyü Derneği, Besni Küçük Sanayi Kooperatifi, Besni Ziraat Odası, Besnili Aktif Adınlar Yardımlaşma Dayanışma Kooperatifi, Bilgi ve Hizmet Derneği, Birlik Haber-Sen, Büro Memur-Sen, Çelikhan Arıcılık Derneği, Çelikhan Başpınar Camii Yaşatma Dayanışma ve Sosyal Dayanışma Derneği, Çelikhan Eğitim Kültür Yardım ve Kalkınma Derneği, Çelikhan Engelli Aileler Derneği, Çelikhan Kalkındırma Platformu, Çelikhan Muhtarlar Derneği, Diyanet-Sen, EBSAD, Eğitimciler Birliği Sendikası, Enerji Bir-Sen, Ensar Vakfı, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği, Fırıncılar Odası, GAP Gazeteciler Cemiyeti, GAP Görmeyenler Derneği, Genç Siviller Adıyaman Grubu, Gergerliler Derneği, Gökkuşağı Derneği, Gölbaşı İHH, Gölbaşı İnsan Hak ve Onurunu Koruma Derneği, Gölbaşı Kardelen Derneği, Gül-Der, Hak-İş, Hak-Sen, Haliliye Eğitim ve Kültür Derneği, Hizmet-İş, Kahta İHH, İlim Yayma Cemiyeti Adıyaman Temsilciliği, İmam Hüseyin Derneği, İnsani Değerler Derneği, İnşaatçılar Odası, İstanbul Adıyamanlılar Vakfı, İzol-Der, Kahta Arıcılar Derneği, Kahta Belediyespor Kulübü, Kahta Eğitim Kültür Derneği, Kahta Eğitimciler Derneği, Kahta Evrensel Hak ve Özgürlükler Derneği, Kahta İHL Mezunları ve Mensupları Derneği, Kahta İkbal Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kahta Kadın ve Çocukları Koruma Derneği, Kahta Kuyumcular Derneği, Kahta Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kahta Ziraat Odası, Kamu-Sen, Kasaplar Odası, Kızılay Derneği, Koç-Der, Kronik Hızır Derneği, kültüler Arası Barış ve Eğitim Derneği, Madeni Sanatkarlar Odası, Memur-Sen, Öğ-Der, Saffan-Der, Sağlık-Sen, Tabiplar Odası, Ticaret ve Sanayi Odası, Toç. Bir-Sen, Türk Büro-Sen, Türk Diyanet-Sen, Türk Eğitim-Sen, Türk Enerji-Sen, Türk Haber-Sen, Türk İmar-Sen, Türk Orman-Sen, Türk Sağlık-Sen, Türk Ulaşım-Sen, Türkiye Muhtarlar Birliği Derneği Adıyaman Şubesi, Ulaştırma Memur-Sen, Veren El Derneği, Yeni Asya Vakfı, Yeni Dünya Vakfı Adıyaman Temsilciliği ve Zey-Der imza attı.

İHA

Bu yazıyı : 1810 kişi okudu.
Bu yazıyı Paylaş
Digg Sphinn del.icio.us Facebook Mixx Google Blogosphere News blogtercimlap Blue Dot Bumpzee dzone Fark Fleck Furl Gwar Live Ma.gnolia N4G NewsVine Scoopeo SphereIt Spurl StumbleUpon Technorati TwitThis YahooMyWeb
Arkadaşına Gönder  Yazdır
İsminiz \ Takma İsim*
Başlık *
Yorumunuz *

 


harf daha yazabilirsiniz.
Onay Kodu:
Onay Kodu Doğrulama *
  

BANKA HESABLARI   |  Duyurular   |  Ana Sayfa   |  Konuk Defteri   |  İletişim
İnsani Değerler Derneği | ANKARA | 0312 287 04 55
Nasuh Akar Mah. Ziyabey Caddesi 1400.( 22.eski) sokak No:16/1 Balgat ANKARA     Tel: 0312 287 04 55- 0312 285 76 72?b>Faks: 0312 287 04 55  E-Posta: bilgi@insanidegerler.org
Ziyaretçiler? Online: 1 Bugün: 258 Toplam: 133307

TeknoDEVA Web Design