Mehmet BOZDEMİR
BİR KARA GÜN 15 TEMMUZ
Hayrani ALTINTAŞ
SEVGİ VE AŞK
Atıf ÖZGEN
OSMANLI PADİŞAHLARINI NASIL BİLİR SİNİZ ? (1)
Mustafa KALABALIK
Unutmak…!
Abdülkadir GÜLLÜ
HUZUR İSTERİZ
Ayşe SUCU
Di­ya­net din­dar­lık öl­çe­bi­lir mi?
Mehmet Hanefi ÇELEBİOĞLU
SİYASİ PARTİLER KANUNU VE DEMOKRASİ
Bekir ERDEM
YARGIMIZ VE OSMANLI ADALETİ
Muhammed Yüksel ARKALI
MİZAN BAŞI İTİRAFLARI
Sedat ASLAN
KARANLIK ÇÖKTÜĞÜ ZAMAN “O GECE”YE
Yazarların Tüm Listesi
Yazarlar \ Mehmet BOZDEMİR
Adı : Mehmet
Soyadı : BOZDEMİR
E-Posta : mbozdemir38@hotmail.com
Web : http://

- 1952 yılında Pazarören-Kayseri’de doğdu. Lise öğrenimini Pazarören Mimarsinan Öğretmen Okulu’nda tamamladı, buradan İzmir Yüksek Öğretmen Okulu’na seçildi.
- Ankara Devlet Mühendislik Akademisi’ni bitirerek Makina Mühendisi oldu.
- Gazi Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği Master’ı yaptı ve Yüksek Mühendis ünvanı aldı.
- 1971 yılında öğretmen olarak meslek hayatına başlayan Mehmet BOZDEMİR aşağıda belirtilen görevlerde bulundu.
1971-1979 Yurdumuzun değişik illerinde öğretmenlik.
1979-1982 Vakıflar Genel Md.’de Eğitim Dairesi Başkan Yrd. ve Ankara Bölge Md. Yrd.
1982-1985 Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Genel Sekreteri ve öğrt.görevlisi.
1985-1989 Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdür Yardımcısı
1989-1994 Başbakanlık Ekonomik ve Malî İşler Başkanı
1994-1996 Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Kurucu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı
1996-1997 Başbakanlık İdareyi Geliştirme Başkanı
1997-Eylül-Aralık Başbakanlık Müşaviri
1998 Ocak TEDAŞ Genel Müdürü (Danıştay Kararıyla) Bürokraside dürüst, düzenli ve verimli bir çalışma ortamının kalmadığını gören Mehmet BOZDEMİR 45 yaşında 2-Ocak- 1998 tarihinde kendi isteğiyle Genel Müdürlükten emekli oldu.

MEHMET BOZDEMİR AYRICA:
- 1986 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde altı ay süre ile kamu yönetimi konusunda araştırma ve incelemelerde bulundu..
- KİT’lerde verimliliğin artırılması, personel istihdamı, bürokrasinin yeniden düzenlenmesi, üst yöneticilerin yetiştirilmesi ile ekonomik ve malî konularda inceleme, araştırma ve çalışmalar yaptı.
- TSE Genel Kurul üyeliği (1986-1991 Başbakanlık temsilcisi olarak) Deniz İşletmeciliği ve Tankerciliği (DİTAŞ) Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu üyeliği (1988-1991) görevlerinde bulundu.
- 1993 yılında kurulan ve kurucu başkanı olduğu Demokraside Birlik Vakfı’nın 9 yıl Genel Başkanı olan Mehmet BOZDEMİR, bir çok panel, açık oturum, radyo ve televizyon programları yaparak demokrasimizin gelişip güçlenmesine önemli katkılarda bulundu. Abant Platformunun oluşumunda önemli katkıları oldu. Demokrasimizin gelişip güçlenmesi için önemli çalışmaları dolayısıyla Demokraside Birlik Vakfı Onursal Başkanı olarak ödüllendirildi.
- Emekli olduktan sonra, demokrasi standardımızın yükseltilmesi için, siyasetin ve devletin yeniden yapılandırılması konularında çeşitli inceleme ve araştırmalarda bulunmuştur.
- Evli ve dört çocuk babası olan Mehmet BOZDEMİR İngilizce bilmektedir.
Seç
  Liste
 
Liste Görünümü 1 2 3  
BİR KARA GÜN 15 TEMMUZ
Ülkemiz 15 Temmuz 2016 günü hain darbe girişimi ile büyük bir felaketin eşiğinden dönmüştür. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın göstermiş olduğu üstün cesaret ve feraset olmak üzere Milletimizin demokrasiye sahip çıkması Ülkemizi büyük bir felaketten korumuştur. Bu korkunç günde büyük bir cesaret ve fedakarlık göstererek canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.
Devamı...
EVET Mİ HAYIR MI ?
16 Nisan 2017 Pazar günü Anayasa değişikliği için yapılacak olan referandumda halkımıza soruluyor; evet mi hayır mı? Her şeyden önce bu referandumun; demokratik olgunluğumuzun artmasına, demokrasimizin gelişmesine ve toplumsal barışın güçlenmesine katkı sağlamasını temenni ediyorum.
Devamı...
NEDEN DEMOKRATİKLEŞEMİYORUZ? SORUSU VE DEMOKRASİ ŞURASI
Türkiye’nin normalleşmesi evrensel normlarda bir demokrasiye ulaşması yani demokratikleşmesiyle doğrudan ilgilidir. Demokratikleşemeyen bir Türkiye hiçbir zaman normalleşemez.
Devamı...
2013 ! DÜNYA BİZİ BEKLİYOR
2014 yılında yapılacak olan yerel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimi, 2015 yılında yapılacak genel seçimler, Yeni Anayasa çalışmaları, ekonomideki gelişmeler, terörün bitirilmesi yolundaki ilerlemeler 2013 yılını çok önemli bir beklentiler yılı haline getirmiştir. Siyasetçilerimiz ve yöneticilerimiz 2013 yılını verimli bir şekilde geçirmeyi başarırlarsa sadece Türkiye’de değil bütün dünyada çok müspet gelişmelerin olacağı net bir şekilde görülmektedir. Bu sebeple 2013 de dünya bizi bekliyor diyebiliriz.
Devamı...
İDEOLOJİLER, İSLAMCILIK VE İSLAM
Medyada, yazarlar, akademisyenler ve siyasetçiler arasında, genelde entelektüel düzeyde devam eden İslamcılık tartışmalarının daha evrensel ve bilimsel boyutlara ulaşarak İslam âleminde yeni uyanışlara ve dirilişlere vesile olması en büyük dileğimizdir.
Devamı...
MOBBİNGLE MÜCADELEDE STK’LAR VE İNSANİ DEĞERLER
Türkçede; “işyerinde psikolojik taciz”, “bezdiri”, “yıldırma” şeklinde tanımlanabilecek olan “Mobbing” kavramı ilk kez 1980’li yıllarda İsveç vatandaşı ve bir bilim insanı olan Heinz LEYMANN tarafından iş hayatındaki baskı şiddet yıldırma hareketleri için kullanılmaya başlanmıştır.
Devamı...
İNSANİ DEĞERLER DERNEĞİ ÜÇ YAŞINDA
Toplumsal uzlaşmaya, barışa ve demokrasimizin gelişmesine katkı sağlamayı amaç edinen İnsani Değerler Derneği, 6 Mart 2009 tarihinde tescil edilip 13 Mart 2009 günü “Kuruluş Toplantısı ve Panel” programıyla faaliyetlerine başlamış ve derneğimiz ilk faaliyeti itibariyle bugün üç yaşına girmiştir. Nice yıllara diyoruz. İNSANİ DEĞERLER DERNEĞİ TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN’IN KATILIMIYLA AÇILDI... "Toplumsal Uzlaşma, Barış ve Demokrasimizin Güçlenmesinde İnsani Değerler" konulu panelle kuruluş toplantısını yapan Derneğimiz çok kısa zamanda kamuoyunun büyük ilgisini çekmiştir.
Devamı...
GÜVENLİ İNTERNET GÜNÜ
İnsani Değerler ve Demokrasi Platformu, ilk etkinliği olan 12 Temmuz 2011 de “İnternetin İnsani Değerlere Etkisi ve Güvenli İnternet” konulu panelle açılışını yapmıştır. Platform olarak bütün insanlığın dikkatini “Güvenli İnternet” e çekmek istedik.
Devamı...
YENİ ANAYASA RAPORUNU TBMM BAŞKANINA TAKDİM ETTİK
Demokrasiye gönül vermiş STK’lar olarak yeni anayasaya katkı sağlayabilmek bizim için büyük bir mutluluk olacaktır. Bu tarihi çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyor, onları en derin sevgi ve saygılarımızla selamlıyoruz.
Devamı...
MEHMET AKİF VE İNSANİ DEĞERLER
İman, ahlak, aile kavramları yanında Akif’in ısrarla üzerinde durduğu, insanı insan yapan değerlerden biri de ilimdir.
Devamı...
 Sayfalar : 1 2 3
BANKA HESABLARI   |  Duyurular   |  Ana Sayfa   |  Konuk Defteri   |  İletişim
İnsani Değerler Derneği | ANKARA | 0312 287 04 55
Nasuh Akar Mah. Ziyabey Caddesi 1400.( 22.eski) sokak No:16/1 Balgat ANKARA     Tel: 0312 287 04 55- 0312 285 76 72?b>Faks: 0312 287 04 55  E-Posta: bilgi@insanidegerler.org
Ziyaretçiler? Online: 1 Bugün: 258 Toplam: 133307

TeknoDEVA Web Design