Mehmet BOZDEMİR
BİR KARA GÜN 15 TEMMUZ
Hayrani ALTINTAŞ
SEVGİ VE AŞK
Atıf ÖZGEN
OSMANLI PADİŞAHLARINI NASIL BİLİR SİNİZ ? (1)
Mustafa KALABALIK
Unutmak…!
Abdülkadir GÜLLÜ
HUZUR İSTERİZ
Ayşe SUCU
Di­ya­net din­dar­lık öl­çe­bi­lir mi?
Mehmet Hanefi ÇELEBİOĞLU
SİYASİ PARTİLER KANUNU VE DEMOKRASİ
Bekir ERDEM
YARGIMIZ VE OSMANLI ADALETİ
Muhammed Yüksel ARKALI
MİZAN BAŞI İTİRAFLARI
Sedat ASLAN
KARANLIK ÇÖKTÜĞÜ ZAMAN “O GECE”YE
Yazarların Tüm Listesi
Yazılar \ MİZAN BAŞI İTİRAFLARI
Yazar: Muhammed Yüksel ARKALI  Tarih: 14.05.2013

MİZAN BAŞI İTİRAFLARI

 

 

Hayat Yayın Grubu’ndan Mizan Başı İtirafları adıyla bir roman yayınlamış bulunmaktayım. Kitabın arka kapağında şunlar yazılıdır:

 

“Kıyamet, bir gün mutlaka kopacak. O gün geldiğinde kıyametin nasıl koptuğunu yazacak ne bir canlı, ne kalem, ne kâğıt kalacak. İşte Mizan Başındaki İtiraflar, o kıyametin nasıl kopacağının ve o gün insanların neler yapacağının romanıdır.

 

Mizan Başındaki İtiraflar, Kur’an ayetlerinden ve Hz. Muhammed’in hadislerinden süzülerek damıtılmış tamamen gerçek bilgilerden yola çıkılarak yazılmış bir romandır. Bir bakıma geleceğin bir destanı ve belgeselidir. Bu kitapta kıyametin nasıl kopacağına, insanoğlunun inşa ettiklerinin nasıl renkli pamuk gibi savrulacağına, tüm insanların ve canlıların nasıl helâk edileceğine, yeryüzünde yaşamış tüm insanların hiçbiri istisna edilmeden nasıl diriltileceğine ürpererek şahit olacaksınız. Ve bu insanlardan birinin siz olduğunu düşüneceksiniz. Mahşer yerinde kurulan Mizan başında tüm insanların nasıl hesaba çekileceklerini ve boynuzlu koyundan boynuzsuz koyunun bile hakkının nasıl alındığını bütün ihtişamıyla yaşayacaksınız. Firavun, Karun, Ebu Leheb ile tanışarak onların yıkılmışlıklarına şahitlik edecek, hayattayken Allah’ın emrettiği gibi bir yaşam sürenlerin mutluluğunu göreceksiniz. Şeytan’ın yıkılmışlığını ve onun kandırıp yoldan çıkardığı insanların itile kakıla cehenneme sevk edilmelerini gözlerinizle göreceksiniz. Ve cenneti hak edenlerin cennetteki yeni vatanlarına yapacağı mutlu yolculuğa şahit olacaksınız.”

 

Mizan Başı İtirafları… Kıyamet ve mahşer gününün gerçek destanıdır. Bu açıdan ele alındığında geleceğin bir belgeseli niteliğinde olan Mizan Başı İtirafları; yeryüzünde yaşamış olan, yaşamakta bulunan ve gelecekte yaşayacak tüm insanları ilgilendirmektedir.

 

İnsanoğlunun bilmediği bir tarihte, ama ansızın kopacak Kıyamet’in nasıl kopacağı ile başlayıp tüm insanların yeniden diriltilip Allah’ın huzurunda sıraya dizilmesiyle devam eden bu romanda, insanların Mizan başında hesap verişleri konu edilmektedir. Ardından, hesap verenlerin dünyadayken nasıl bir hayat yaşadıklarına paralel olarak cennete ve cehenneme sevk edilişleri işlenmektedir. Bütün bunlar Kuran ayetlerine ve peygamberimizin hadislere dayalı olarak kurgulanmıştır.

 

Mizan başında hesap verenlerden birinin “siz” olduğunuzu düşünecek ve o gün geldiğinde başınıza neler geleceğini daha bugünden yaşayacaksınız. Şeytan ile de tanışacaksınız. Ve kendi şeytanınızın size neler yaptığını Mizan başında anlayacaksınız. Ya da şeytanınız sizi yoldan saptıramadıysa ve siz kötü insanlardan olmadıysanız önünüzde cennetin kapılarının açıldığını göreceksiniz.

 

Bu kitapta tüm insanların hayatının belgeseli mahşer yerinde gösterime girdiğinde kendinizin neler yaptığını bir bir hatırlarken, başkalarının nasıl bir hayat yaşadıklarına da şahit olacaksınız.

 

Mizan Başı İtirafları’nda, yeryüzünde yaşamış tüm insanların diriltilip hesaba çekildiğini, o gün gelmeden yaşayacaksınız. Bu kitap, hayatınızda çok şeyi değiştirecek ve bu değişikliklerden memnun olacaksınız.

 

Mizan başında bir gün siz de hesap vereceksiniz. Peki buna hazır mısınız? Bu kitap; sizi, daha günü gelmeyen mahşer yerine götürecektir. Kendinizi mahşer yerindeki kalabalıkta hissedecek ve hesap sıranızı beklerken hayattayken yaptıklarınızı düşüneceksiniz. Ve belki de daha o gün gelmeden kendi kendinizi hesaba çekeceksiniz.

 

Fazla söze gerek yok. Zaman, artık Mizan Başı İtirafları ile tanışma zamanı…

Bu yazıyı : 2726 kişi okudu.
Arkadaşına Gönder  Yazdır
İsminiz \ Takma İsim*
Başlık *
Yorumunuz *

 


harf daha yazabilirsiniz.
Onay Kodu:
Onay Kodu Doğrulama *
  

BANKA HESABLARI   |  Duyurular   |  Ana Sayfa   |  Konuk Defteri   |  İletişim
İnsani Değerler Derneği | ANKARA | 0312 287 04 55
Nasuh Akar Mah. Ziyabey Caddesi 1400.( 22.eski) sokak No:16/1 Balgat ANKARA     Tel: 0312 287 04 55- 0312 285 76 72?b>Faks: 0312 287 04 55  E-Posta: bilgi@insanidegerler.org
Ziyaretçiler? Online: 3 Bugün: 258 Toplam: 133307

TeknoDEVA Web Design