En Son Haberler


İDD'ye ÜYELİK

İDD / İDD'ye ÜYELİK

İDD’ye NEDEN ÜYE OLMALIYIZ ? 

Türkiye’de sivil toplum örgütleri genelde ideolojik örgütlenmeler şeklinde ön plana çıkmıştır. Bilhassa soğuk savaş döneminde toplum ideolojik kamplara ayrılmış ve kurulan sivil toplum örgütleri de bu yönde oluşmuştur.

Bir takım istisnaların dışında, sivil toplum örgütlerinin önemli bir bölümü, toplumda uzlaşma ve barış sağlayacaklarına, gerginliklerin, kutuplaşmaların ve kavgaların nedeni olmuşlardır.

Halbuki bu proje, yani “İnsani Değerler Derneği” gerçek bir “iş birliği ve dayanışma” şuuru içerisinde, barışa ve sevgiye dayalı bir sivil toplum kuruluşunu gerçekleştirme faaliyetidir. İnanıyoruz ki, bu proje gerçekleştirildiğinde, ülkemiz, kendi içinde insani değerleri yaşayan ve üyeleri arasında örnek bir dayanışma ortaya koyabilen bir sivil toplum örgütüne kavuşacaktır.

 Elbette ki bunun gerçekleşmesi; çok iyi seçilmiş bir misyon, bu misyonu çok iyi bir vizyonla ortaya koyabilecek kadro ve çok iyi bir teşkilatla mümkün olabilir.

Doğru bilgilerle donanmış, tahriklere kapalı,  demokratik refleksleri gelişmiş, dinamik ve örgütlü bir toplum yapısının meydana getirilmesi, hepimize düşen büyük bir görevdir.  Bunu, en başta, sivil toplum kuruluşları sağlayacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, ülkemiz için en büyük eksiklik, bu manada, yeter sayıda ve nitelikte güçlü sivil toplum örgütlerinin bulunmamasıdır. İşte, “İnsani Değerler Derneği”(İDD) bu büyük eksikliği gidermek için kurulmuştur.

" Üye Kayıt ve  Bilgi Formu" indir.

 Üye Olmak İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.